LIGHTING / Table lamps / Table lamp 8597064
*
nr 859 7064
TABLE LAMP
Tilgman, ceramics, bastskärm, height: ca 65 cm,
Tilgman Keramik, keramik, bastskärm, höjd: ca 65 cm
Estimate:
800
Sold:
SEK 400
Auction date:
Monday November 11 2013
at 18:53:07
- Bid history
Time
Bidder
Bid
10/11 07:43:26
1
Vinnande bud
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bastskärm bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik tilgman
-
8177 TABLE LAMP
baroque style, brass. Height: 61 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:40
-
1003 TABLE LAMP
Daum Nancy, France. Underfångsglas. Signed. Height..//
Auction ends
in two weeks
27 maj at 19:22
-
8176 TABLE LAMPS
one pair, kina (perukstockar). Height: 57 cm,
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:28
-
7390 TABLE LAMPS
one pair, Onyx. Height: 75 cm,
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:00
*
TABLE LAMP
Read more about 50/60-tal
nr 859 7064
TABLE LAMP
Tilgman, ceramics, bastskärm, height: ca 65 cm,
Tilgman Keramik, keramik, bastskärm, höjd: ca 65 cm
Estimate: | 800 |
---|---|
Sold: | SEK 400 |
Auction date: |
Monday November 11 2013 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
10/11 07:43:26 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bastskärm bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik tilgman
-
8177 TABLE LAMP
baroque style, brass. Height: 61 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:40 -
1003 TABLE LAMP
Daum Nancy, France. Underfångsglas. Signed. Height..//
Auction ends
in two weeks
27 maj at 19:22 -
8176 TABLE LAMPS
one pair, kina (perukstockar). Height: 57 cm,
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:28
-
7390 TABLE LAMPS
one pair, Onyx. Height: 75 cm,
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:00